Festiwal Satyrykon przełożony na przyszły rok

SATYRYKON 2020 - Nagroda Prezydenta Miasta Legnicy w wysokości 4.000 PLN - GABRIEL RUSU / Rumunia
SATYRYKON 2020 – Nagroda Prezydenta Miasta Legnicy – GABRIEL RUSU / Rumunia

W związku z pandemią koronawirusa przygotowywany w nowej formule legnicki Festiwal Satyrykon zostaje przeniesiony na przyszły rok. Tegoroczne wystawy, w tym ekspozycja pokonkursowa, zostaną zaprezentowane publiczności w lipcu i sierpniu tego roku.

Poniżej publikujemy komunikat Legnickiego Centrum Kultury.

WAŻNA INFORMACJA

W dniu 27 marca wydane zostało zarządzenie Prezydenta Miasta Legnicy, na mocy którego do dnia 30 czerwca br. włącznie odwołane zostają wszystkie wydarzenia kulturalne, sportowe i rekreacyjne w naszym mieście. Zawieszone zostają również zajęcia cykliczne.

W związku z powyższym, nie odbędą się wydarzenia planowane w kwietniu, maju i czerwcu, w tym Festiwal Legnica Cantat, który zostaje przełożony na rok 2021 i przygotowywany w nowej formule Festiwal Satyrykon. W tym drugim przypadku planujemy jednak udostępnić publiczności w lipcu i sierpniu zaplanowane wystawy, w tym wystawę pokonkursową.

W tym okresie nie będą się również odbywać:

– nauka tańca towarzyskiego
– zajęcia Zespołu Pieśni i Tańca „Legnica”
– zajęcia Dziecięco Młodzieżowej Legnickiej Orkiestry Dętej
– zajęcia Studia Baletowego oraz Flamenco
– zajęcia Tai Chi oraz Hatha Jogi
– próby Chóru „Madrygał”
– spotkania Centrum Seniora

Odwołaniu podlegają również wszelkie inne wydarzenia, które miały odbyć się na terenie Akademii Rycerskiej, organizowane przez podmioty zewnętrzne.

O ewentualnych alternatywnych terminach zaplanowanych wcześniej wydarzeń będziemy Was informować na bieżąco poprzez naszą stronę internetową oraz media społecznościowe. Szczegółowe informacje znajdziecie również na stronach lub profilach facebook’owych naszych wydarzeń bądź zespołów.
Najbliższe miesiące to czas ogromnej próby dla nas wszystkich, czas dyscypliny i uciążliwej ale koniecznej izolacji.

Kultura jednak nie znika, będzie nadal docierała do Was, choć w innej formie, głównie za pośrednictwem naszych kanałów społecznościowych, do śledzenia których serdecznie zapraszamy. Tymczasem dbajcie o siebie, Waszych bliskich i przestrzegajcie zaleceń służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Nie ma teraz nic ważniejszego niż nasze zdrowie i życie.

Dyrekcja i pracownicy Legnickiego Centrum Kultury

#zostańwdomu #legnicart #satyrykon #satyrykon2020

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *