Dziesięciu Polaków w katalogu biennale w Peneela

katal-penela

Organizatorzy VI Biennial of Humour Luiz d’Oliveira Guimarães – Espinhal, konkursu organizowanego w Peneela w Portugalii, opublikowali na stronie > https://issuu.com/eurolibris/docs/cartoon_catalog_penela_2018 katalog tegorocznej edycji.

W wydawnictwie tym zostały zamieszczone prace 10 polskich rysowników. Autorami publikowanych prac są: Grzegorz Weigt (3 prace), Jan Surma (2 prace) oraz Jacek Majcherkiewicz, Dariusz Dąbrowski, Jerzy Stępniak, Agnieszka Grochalska, Izabela Kowalska-Wieczorek, Paweł Stańczyk, Jacek Lanckoroński, Zygmunt Zaradkiewicz (po 1 rysunku).

O laureatach konkursu już informowaliśmy wcześniej > http://www.hajnos.pl/wyniki/laureaci-biennale-w-peneela/.

I jeszcze na koniec taka mała refleksja… Biennale w Peneela w pierwszych edycjach skierowane było do rysowników uprawiających tradycyjną, wywodzącą się z rysunku prasowego, czarno-białą odmianę grafiki satyrycznej. Prace miały być czarno-białe, organizatorzy dopuszczali drobne akcenty szarości. Obecna edycja udowodniła jedno, że rysownicy na całym świecie do perfekcji opanowali komputerowe programy graficzne i jednym kliknięciem myszy z kolorowej pracy robią „konkursowy rysunek czarno-biały”… Chyba nie o to chodziło organizatorom…

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *