Druga odsłona wystawy Karykatura Krajów Nadbałtyckich

W dniach 25 czerwiec – 12 lipiec w Galerii Ratusza Staromiejskiego Nadbałtyckiego Centrum Kultury w Gdańsku, ul. Korzenna 33/35 prezentowana będzie wystawa „Karykatura Krajów Nadbałtyckich – część II”, na której zostaną zaprezentowane prace artystów z Danii, Finlandii, Niemiec, Norwegii i Szwecji.
Wernisaż odbędzie się 27 czerwca o godz. 15.30.
Organizatorem wystawy są : Fundacja Archiwum Filmowe „Drogi do niepodległości” i Nadbałtyckie Centrum Kultury. Komisarze: Ingrida Vaitkiene (Litwa),  Arunas Vaitkus (Litwa) i Ryszard Wasyluk. Wystawę przygotowała Gdańska Galeria Dobrego Humoru, a na ekspozycji prezentowane są prace następujących rysowników: Dania: Otto Dickmeiss, Josephine Kyhn, Morten Voigt; Norwegia: Siri Dokken, Marvin Halleraker, Ørjan Jensen, Egil Nyhus; Szwecja: Riber Hansson, Helena Lindholm; Finlandia: Heino Partanen, Vesa Toukoma, Riina Maido; Niemcy: Frank Hoppmann, Valeriu Kurtu, Peter Thulke.
Pomocy przy zbieraniu prac udzielili Riber Hansson (Szwecja), Egil Nyhus (Norwegia), Tomasz Wołoszyn (Polska / Niemcy).
Część I wystawy z udziałem prac artystów z Estonii,Litwy,Lotwy, Polski i Rosji prezentowana była w 2014 w Gdańsku, a następnie na Litwie (Kowno, Alytus) i na Łotwie (Ryga). Jesienią tego roku pokazana będzie w litewskim Sejmie i w stolicy Estonii, Tallinie.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *