Bordiura – wystawa ilustracji i komiksu w Zielonej Górze

bordiuraDzisiaj o godz. 19.00 w Galerii Pro Arte w Zielonej Górze, ul.Stary Rynek 2,3, zostanie otwarta wystawa ilustracji i komiksu „Bordiura”.
Wystawa prezentuje prace studentów i absolwentów Instytutu Sztuk Wizualnych Wydzialu Artystycznego Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz Ośrodka Postaw Twórczych we Wrocławiu.
Zakres tematyczny prac jest bardzo szeroki. Większość z nich to komiks, ilustracja, concept art i rysunek satyryczny, dziedziny twórczości bardzo mocno powiązane historycznie jak i formalnie.
Uczestnicy zajęć dydaktycznych, które odbyły się w ostatnich latach w powyższych uczelniach to osoby początkujące jak i aktywni zawodowo od kilku lat twórcy, którzy mieli odwagę połączyć pracę z pasją. Z tego zderzenia języka sztuki i popkultury powstały prace bardzo różnorodne, nacechowane intensywnym poszukiwaniem własnego języka plastycznego.
Na wystawie swoje prace prezentują: Michał Bielerzewski, Justyna Boguś, Marta Falkowska, Piotr Jaskólski, Michał Klimecki, Estera Krawczyk, Agnieszka Kwaśnik, Anna Kurkowska, Adam Łucki, Barbara Nowaczyk Docz, Violetta Skarba, Agnieszka Skulicz, Anna Smołka, Marzena Stanisławska, Aleksandra Stasina, Michał Timoszyk, Anna Wieszcza.
Kuratorem wystawy jest Szymon Teluk – rysownik, karykaturzysta, malarz, autor komiksów. Asystent w pracowni malarstwa 207 Instytut Sztuk Wizualnych w Zielonej Górze na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego, gdzie prowadzi także zajęcia z komiksu i podstaw ilustracji oraz wykładowca Ośrodka Postaw Twórczych we Wrocławiu.
Twórca działającego w całym kraju projektu: „Warsztaty komiksu, ilustracji i karykatury” popularyzującego komiks i rysunek wśród różnych grup wiekowych.
Jako ilustrator i autor komiksów współpracuje głównie z pisarzami, muzykami oraz na potrzeby reklamy i stron internetowych.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *