ArtFriedlandianum i Korfantowski Nalot Karykaturzystów w Muzeum w Nysie

Korfantów_plakat_500

W piątek, 24 czerwca, w Muzeum Powiatowym w Nysie została otwarta wystawa poplenerowa malarstwa i rysunku satyrycznego.

Na ekspozycji zostały zaprezentowane prace powstałe podczas plenerów zorganizowanych przez Fundację „Przyszłość-Rozwój” na rzecz Gminy Korfantów, a których pomysłodawcą był Ryszard Nowak – prezes fundacji.

Plenery malarskie organizowane są w Korfantowie od roku 2013. Dzięki plenerom powstał ruch przyjaciół Międzynarodowa Grupa Artystyczna ArtFriedlandianum. Malarze związani z ArtFriedlandianum: Lucie Cyronova, Hana Cernohorska, Karla Stiborkova z Republiki Czeskiej, Bernadetta Sudnikowicz z Mirosławca, Wojciech John, Janusz Kłopot, Krystyna Puch i Maria Ogłaza z Częstochowy, Tomasz Jankowski, Łucja Turkiewicz, Barbara Kifert, Teresa Kędra i Wanda Ilnicka z Nowej Soli, Stanisław Białowąs z Wałbrzycha, Alicja Gołąbek z Piły, Zbigniew Sosiński z Korfantowa, Alina Zagwocka z Puszyny/Kolonia – Niemcy, Aleksandra Nikodem z Biedruska, Paweł Pacyna z Krakowa, Barbara Aleksanderska z Zielonej Góry.

W tym roku została poszerzona formuła artystyczna – we współpracy z Michałem Graczykiem, rysownikiem satyrykiem z Nysy, został zorganizowany w maju Korfantowski Nalot Karykaturzystów. Miejscem pleneru było Opolskie Centrum Rehabilitacji w Korfantowie, a tematem służba zdrowia. W plenerze wzięli udział: Henryk Cebula z Jarosławia, Bartłomiej Belniak z Gorlic, Mirosław Hajnos z Mirocina Dolnego, Michał Graczyk z Nysy, Janusz Kożusznik z Katowic, Andrzej Terlecki z Gliwic, Sławomir Lizoń z Częstochowy i Tomasz Wołoszyn z Frankfurtu nad Odrą.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *