Andrzej Rysuje w „Szajbie”

Andrzej Rysuje
Andrzej Rysuje

W Klubogalerii „Szajba” we Wrocławiu, ul. św. Antoniego 2-4, zostanie otwarta 14 maja o godz. 20.00 wystawa prac Andrzeja Milewskiego „Andrzej Rysuje”.

Organizatorzy piszą, że wystawa powstała z myślą o dwóch typach ludzi. Takich, którzy nie mają internetu i takich, którzy lubią, kiedy się go drukuje.

Andrzej Milewski, bardziej znany jako Andrzej Rysuje (ur. 1985) – polski rysownik, twórca komiksów i satyryk.Ukończył studia na Uniwersytecie Warszawskim. W 2009 założył bloga andrzejrysuje.pl, gdzie publikuje satyryczne rysunki odnoszące się do aktualnych spraw politycznych i społecznych. W listopadzie 2013 nawiązał stałą współpracę z portalem wyborcza.pl, a potem również z portalem tvn24.pl. Jego komiksy były prezentowane w programie Szkło kontaktowe. Jako grafik i rysownik współpracował m.in. z Orange, PZU, HBO, Nowymi Horyzontami, Amnesty International, WWF, Greenpeacem, PAH i Fundacją Batorego. W listopadzie 2014 pokazał swoje prace na wystawie w krakowskim Klubie Wódka. Stworzył ilustracje do książek Jak zostać zwierzem telewizyjnym? Doroty Wellman (wyd. Znak, 2015) oraz Nowa Polska. Przewodnik dla Polaków (wyd. Agora, 2016, wspólnie z ASZdziennikiem).

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *